Hotel Francis Palace Františkovy Lázně

Hotel Francis Palace Františkovy Lázně

Úvod > Procedury > Ostatní procedury

Hotel Francis Palace - Léčebné procedury

Ostatní procedury

Pro léčbu využíváme místní přírodní léčivé zdroje na základě povolení Ministerstva zdravotnictví ČR – minerální vodu a slatinu z místních ložisek.


Hydrocolon

Při této proceduře vyplachujeme tlusté střevo. Speciálním přístrojem jsou odstraňovány nečistoty a usazeniny z celého tlustého střeva. Do střeva se střídavě napouští teplá a studená voda, což stimuluje střevní peristaltiku. Současně terapeutka masíruje klientovi břicho. Voda spolu s nečistotami je odváděna přístrojem, celý systém je uzavřený. Doporučuje se u mnohých zdravotních potížích, např. při chronických zácpách, problematickém trávení, únavě, bolestech hlavy, alergických onemocněních, poruchách imunity i jako prevence nádorových onemocnění tlustého střeva. Před absolvováním procedury musí klient podstoupit důkladné vyšetření. Další informace o této kúře naleznete na stránkách www.hydrocolon.cz.
50 minut


Elektroterapie

Elektroterapie využívá různých forem elektrické energie, u nás používáme tradiční elektroterapeutické metody, jako diadynamik, interferenční proudy, TENS, Träbertovy proudy a vacotron. Použití konkrétního druhu elektroterapie závisí na požadovaném účinku – prokrvení tkání, uvolnění nebo posílení kosterní či hladké svaloviny, vstřebávání otoků či mírnění zánětlivých projevů.
10 minut


Inhalace

K inhalacím používáme minerální vodu, která zlepšuje funkci sliznic dýchacích cest, působí protizánětlivě, rozpouští hleny a ulehčuje odkašlávání. Při těžkých dýchacích potížích je možné přidat do vody léky, u katarů dolních cest dýchacích přírodní soli nebo rostlinné výtažky.
10 minut


Laser

Ošetření laserem je speciální metoda využívající regulovaný světelný paprsek. Má četné účinky – analgetický, protizánětlivý, biostimulační, hyperemizační (zlepšení prokrvení) a antiedematický. Světelný paprsek dodává v místě ozáření buňkám energii a stimuluje je k dělení. Tím dochází k rychlejší regeneraci poškozených tkání. Laser také přispívá k ničení bakterií a virů. Díky různorodému spektru účinků je užití laseru k terapeutickým účelům velmi široké, např. při kožních, neurologických a svalových onemocněních.
2 až 4 minuty


Magnetoterapie

Magnetoterapie využívá účinky pulsního elektromagnetického pole k léčebným účelům. Ovlivňuje fyziologické procesy na úrovni systémů, orgánů, tkání, buněk i molekul. Na požadované místo se přikládá speciální poduška a působí na organismus elektromagnetickým vlněním. Končetiny se umísťují do speciálního kruhu. Terapie způsobuje rozšíření cév, působí analgeticky, protizánětlivě a spasmolyticky, stimuluje nastartování hojení kostí a měkkých tkání. Klienti, kteří mají implantovaný kardiostimulátor, nesmí absolvovat magnetoterapii ani elektroterapii.
20 minut


Oxygenoterapie

Oxygenoterapie je především regenerační procedurou, která organismu pomáhá – spolu s antioxidanty – bojovat s volnými radikály. Volné radikály zapříčiňují předčasné stárnutí buněk a četná onemocnění. Při této proceduře je vdechován kyslík a zvyšuje se saturace kyslíku v krvi. Tkáně a orgány jsou obohaceny o kyslík, čímž stoupá tělesná i duševní výkonnost, zlepšuje se srdeční činnost, stejně jako elasticita plic. Velmi pozitivně působí na mozkové funkce.
60 minut


Ultrazvuk

Ultrazvuk přeměňuje elektrickou energii na mechanickou a tepelnou energii, dochází k mikromasáži tkání. Frekvence mezi 0,75 a 3 MHz umožňuje cílené ošetření hlubokých i povrchových struktur. To vede k lepšímu prokrvení a zlepšení trofiky tkání, uvolnění svalových kontraktur, změknutí jizev a zmenšení otoků. U onemocnění pohybového aparátu působí analgeticky i protizánětlivě.
Maximálně 10 minut


Solná jeskyně

Solná jeskyně je jednou z originálních metod ve využití léčivé síly soli z Mrtvého moře s výrazně preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky. Do ovzduší prostoru solné jeskyně se uvolňují mikročástice soli. Tyto částice obsahují minerály a stopové prvky, které jsou nezbytné pro správnou činnost lidského organismu. Jsou to především hořčík, vápník, draslík, sodík, brom, jód, selen a další prvky. Dochází zde ke vdechování mikroelementů, které působí blahodárně na dýchací cesty, usnadňují odkašlávání a současně se vstřebávají do krevního oběhu. Během procedury také dochází k pozitivnímu ovlivňování kůže, na níž se usazuje mikrofilm soli. Nesmíme zapomínat ani na příznivý vliv záporné ionizace na lidský organismus.
60 minut


Fotografie

Další fotografie »


Další informace

Wellness centrum - rezervace
Hotel Francis Palace

Tipy

Rezervujte si pobyt Vyber si svůj wellness pobyt! Klasický hotel Reza

Kde nás najdete

Kontaktní údaje

Hotel Francis Palace
Jezerní 15/2
351 01 Františkovy Lázně
Česká Republika

Telefon: +420 354 479 700
E-mail: francispalace@francispalace.cz

Podmínky užití
Prohlášení o přístupnosti
Zásady ochrany osobních údajů
Všeobecné obchodní podmínky

Sociální sítě

Facebook Foursquare TripAdvisor
HolidayCheck.cz

2008 – 2019 © Hotel Francis Palace | Admin

Webmaster: Zero-CZ